Listopad

DSC08312.JPG

Mš Dlouhá - zábava se sněhem

Takhle si děti z MŠ Dlouhá užívaly první sněhovou nadílku 

Více informací

P1010325.JPG

Mš Fr. Ondříčka - vítání zimy

Na Ondříčku jsme netradičním způsobem přivítali první sněhové vločky. Žabičky jako dar dostaly balónky a hned se o tu radost podělily s ostatními kamarády. Vzniklo z toho velké balónkové pinkání na naší zahradě. Vše, co v tu chvíli létalo vzduchem udělalo radost nejen dětem. Byla to opravdová podívaná.

Více informací

P1010311.JPG

Mš Dlouhá - Divadla

V období od září do prosince naší školku navštívilo mnoho divadel, které obohatili náš vzdělávací program o kulturní i vzdělávací složku. Děti se nejen dívaly, ale často se staly aktéry nebo pomocníky při vystoupeních.

Více informací

P1010142.JPG

Mš Fr. Ondříčka - divadla

 V průběhu podzimu nás navštívily různé divadelní soubory. Kulturně obohatily náš program a mnohdy s sebou přinesly i ponaučení nebo nás seznámily s novou písničkou či básničkou. Děti měly možnost zapojit se jako herci nebo jako pomocníci.

Více informací

P1010318.JPG

Tvoření pro Madetu

Mateřská škola Dlouhá se s dětmi ze třídy kuřátek i krtečků zapojila do tvoření pro firmu Madeta. Z krabiček a obalů od mléčných výrobků vymysleli netradiční obrázky. Za ně pak od společnosti získali dárky a dětské výrobky budou vystaveny na prodejních místech Madety.

Více informací

P1010070.JPG

Podzimní práce vrabečků

Vrabčáci se opravdu pilně snažili celý podzim. Procvičili si hrubou i jemnou motoriku a vytvořili mnoho zajímavých obrázků a výrobků. Trénovali jsme malování prsty, štětcem, pastelkami i klacíky. S lepidlem už nám to opravdu jde a vyzkoušeli jsme si i nůžky. Na našem políčku jsme odvedli spoustu práce a připravili jsme ho na zazimování.

Více informací

P1010202.JPG

podzimní práce žabiček

 Takhle si užívali podzim žabičky a žabáci.

Více informací

P1010183.JPG

Podzimní práce žluťásků

 Žluťáskové si představují podzim krásně barevný a plný listí a draků.

Více informací

podzimní práce kuřátek

 Kuřátka se rychle zapojila do chodu ve školce. A také je to na jejich obrázcích a výrobcích hned poznat.

Více informací

P1010127.JPG

Podzimní tvoření s rodiči u vrabečků

Fotografie z příjemně stráveného odpoledne při podzimním tvoření vrabečků s rodiči jsou již na našem webu. Děkujeme Všem za jejich kreativní a hravý přístup.

Více informací

P1010196.JPG

Podzimní tvoření s rodiči u žabiček

 Hezké odpoledne strávili rodiče žabiček ve školce Fr. Ondříčka. S dětmi si pohráli a vytvořili mnoho zajímavých podzimních dekorací.

Více informací

P1010146.JPG

Podzimní tvoření s rodiči u žluťásků

 Žluťásci přivítali ve své třídě své rodiče a prarodiče. Prožili s nimi zábavné a tvořivé odpoledne.

Více informací

P1010295.JPG

Mš Dlouhá - Zábavné chvilky dětí

Jak jinak poznat své nové kamarády než při hrách na zahradě a ve třídě. Kuřátka se o tom přesvědčila sama, že je to nejlepší způsob. Děti si užívaly podzimní náladu při hře s listím i ve školce při sestavování a tvoření. 

Více informací

P1010172.JPG

Mš Fr. Ondříčka - Návštěva hasičů

V měsíci listopadu jsme měli domluvenou návštěvu hasičů. Přijelo za námi na zahradu velké hasičské auto i s pány hasiči v uniformách. Ukázali nám potřebnou výbavu při jejich práci, seznámili nás s částli jejich auta a dokonce nám dovolili udělat si z něj prolézačku.  

Více informací

Snímek 067.jpg

Mš Fr. Ondříčka - Oslava Dne Země

V naší Mateřinkové zahradě se konala 20.4.2010 Oslava Dne Země. Tento projekt byl podpořen grantem města České Budějovice. Návštěvníci si mohli prohlédnout různé biotopy tvořené z výtvarných děl dětí a učitelek, seznámit se s koloběhem života v přírodě nebo s tříděním odpadů. Svůj koutek zde měly Zoo Ohrada, Cassiopeia, Městská policie, ale i včelař s živým úlem, či fotograf se svými úlovky šumavského ptactva. Pro rozveselení dětí i rodičů hrála kapela Dědous a čas se našel i pro tradiční opékání buřtů a pečení brambor v ohni. 

Více informací