Prosinec

P1080007.JPG

Přání hodně štěstí a zdraví do Nového roku

Všem návštěvníkům našich webových stránek a samozřejmě všem našim dětem a rodičům přejeme hodně štěstí, zdraví, radosti a lásky do Nového roku. A dovolíme si připojit malý "dětský" dovětek: ať máte hodně kamarádů.

Více informací

P1010689.JPG

Vánoční besídka u žluťásků

Těsně před vánočními prázdninami se konala besídka také u žluťásků. Předškoláci si pro své rodiče a příbuzné připravili bohatý program. Nacvičování dramatizace, učení se písní a básniček nebylo pro děti povinností, ale spíše radostí spojenou s očekáváním tak oblíbených vánočních svátků. Na závěr nechybělo ani rozbalování dárků a ochutnávka vánočního cukroví. 

Více informací

P1010646.JPG

Předvánoční nálada u žluťásků

Také ve třídě žluťásků panovala předvánoční nálada spojená s přípravou besídky, vánoční výzdoby nebo tvořením. Předškoláci nezapomněli ani na své blízké, kterým popřáli prostřednictvím pohledů. Z fotografií je vidět, že si tento čas děti velmi užily.

Více informací

Obraz0468.jpg

Ježíšek na Dlouhé

V pátek 17.12. jsme ve školce čekali na JEŽÍŠKA. Děti si u stromečku zazpívali koledy, ochutnávali cukroví a užívali si vánoční pohodu. Radost z dárků byla obrovská. 

Více informací

P1010624.JPG

Ježíšek u vrabčáků

V pondělí 20.12. bylo u vrabčáků opravdu veselo. Pozvali si na návštěvu žabáky ze druhé třídy. Společně jsme si všichni zazpívali koledy a řekli několik básniček. Ochutnali jsme cukroví. Na návštěvu za námi přišel i jeden náš nový zvířecí kamarád, pejsek naší tety Danušky Matýsek.Po té, co jsme se rozloučili se žabáky, čekalo na nás velké překvapení pod stromečkem. Na návštěvu přišel i Ježíšek. 

Více informací

P1010556.JPG

Vánoční besídka u žabiček

Ve čtvrtek 16.12. se ve třídě žabiček konala velká sláva. Žabáci si připravili pro své příbuzné překvapení v podobě vánočně laděného vystoupení. V závěru přišel i Ježíšek a to nejen pro děti, ale i pro rodiče.  

Více informací

P1010545.JPG

Vánoce u vrabečků

Celý prosinec se vrabečci opravdu pilně snažili, aby si vytvořili příjemnou vánoční atmosféru ve své třídě i mimo ni. A jejich práce sklízí velký obdiv nás všech. Stromeček, který si sami nazdobili, naaranžovali si betlém, namalovali krásný vánoční les, postavili mnoho sněhuláků a vytvořili sněhové mraky do zásoby, co kdyby náhodou před Vánoci chtělo přestat sněžit. Snad prostřednictvím našich fotografií dýchne vánoční atmosféra i na Vás. 

Více informací

DSC00753.JPG

Čertí sněhuláci

Děti ze třídy žluťásků si opravdu užívaly sněhovou nadílku už od Mikuláše. Společně postavily na naší zahradě mnoho malých čertů ze sněhu. A je vidět, že se u toho náramně bavily. 

Více informací

DSC08378_1.JPG

Kuřátka navštívila Malé divadlo

Dne 16. 12. 2010 si vyjela KUŘÁTKA s učitelkami do Malého divadla na krásný kulturní zážitek v tomto vánočním čase, divadelní představení Andělíček Toníček.

Více informací

P1010524.JPG

Vánoční vystoupení v domově důchodců

Děti z Mš Fr. Ondříčka navštívily 14.12. Domov důchodců u Hvízdala. Pro babičky a dědečky si připravily vystoupení plné písniček, tanečků a dobré nálady. Přítomné obdarovaly navíc malým dárečkem vlastní výroby v podobě zvonečků a vánočních přáníček. Děti tak každoročně zpříjemňují předvánoční chvíle v tomto domově.

Více informací

DSC02306.JPG

Zdobení perníčků

Voňavé perníčky přilákaly na zdobení všechny vrabečky. Užili jsme si pravou předvánoční náladu, provoněli jsme celou naší školku medem a čokoládou a navnadili jsme se na velké pondělní překvapení

Více informací

P1010356.JPG

Mikulášské radovánky u vrabečků

 Čerti a zase čerti. O čertech jsme se naučili mnoho říkanek a písniček a také jsme si je vyrobili a namalovali.

Více informací

dsc08329.jpg

MŠ Dlouhá - Mikulášská nadílka

 Mikulášská nadílka proběhla v obou našich školkách. Na návštěvu přišel Mikuláš, čerti i anděl.

Více informací

P1010445.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Mikulášská nadílka

 Mikulášská nadílka proběhla v obou našich školkách. Na návštěvu přišel Mikuláš, čerti i anděl.

Více informací

P1480528.JPG

MŠ Dlouhá - Mikulášská besídka

Ve čtvrtek 2.12. proběhla u kuřátek Mikulášská besídka.

Více informací

P1010403.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Mikulášká besídka

Ve čtvrtek 2.12. proběhla u vrabčáků Mikulášská besídka. Děkujeme dětem za krásné zážitky a rodičům za pochvaly i za tvořivé zapojení.

Více informací