Březen

P1020450.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vrabečci v roli zahradníků

Naše milé děti ve třídě vrabečků jdou jaru vstříc každý den. Nezalekly se ani velkého jarního úklidu na zahradě, kdy pomáhaly s hrabáním listí a jeho odvozem na kompost. Každý den s velkou chutí pozorujeme jak nám před očima rozkvétá mnoho jarních květin a u všech už víme, jak se jmenují. Na zahradníka si však hrajeme i ve třídě, kdy procvičujeme hlavně naše prstíky a oči. S jarem přichází do přírody mnoho veselých barev, a proto jsme si s nimi vyzdobily naší školku. Vyzkoušeli jsme si i sázení semínek a každý se staráme o svůj vlastní záhonek vyrobený ze skořápky od vajíček. Pomalu nám rozkvétá i stěna ve třídě, kde si vyrábíme louku z květin, nasbíraných dětmi.

Více informací

P1020469.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Hugo a Fugo

Dnes 31.3. navštívili naši školku klauni Hugo a Fugo. Přivezli nám veselí a zábavu. Radostnou a trochu popletenou formou procvičovali s dětmi barvy a jarní mláďata ze statku od babičky. Nechyběly ani veselé písničky, cvičení a tancování.

Více informací

P1010023.JPG

Fr. Ondříčka - Pozvánka na Den Země

Zveme všechny děti, rodiče a přátele naší školky na již tradiční oslavu Dne Země. Letos se tato velká událost bude konat v úterý 19.dubna  od 14:30 hodin. Jako vstupenku si s sebou přineste oblázek a nezapomeňte také přibalit buřtíky na posilněnou. Doufáme v hezké počasí a těšíme se na Vás. 

Více informací

P1020407.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vyháníme zimu a vítáme jaro

Jako již tradičně 21.3. v první jarní den se naše školka vydává na procházku k řece Vltavě, abychom do ní vhodili Morenu a rozloučili se tak se zimou. Vrabečci, žabičky i žluťásci si nesou velkou Morenu a několik malých Moren, vyrobených z přírodních materiálů, aby je hodili do řeky a zamávali tak paní zimě. Celá cesta je doprovázena společným říkáním básně "Zimo, zimo táhni pryč...". Při zpáteční cestě už ale všichni radostně zpíváme "Na jaře, na jaře...". A že jsme na jaro připravení můžete vidět i na dalších fotkách, kde pilně pracujeme, pozorujeme první jarní květy a sázíme kytičky.

Více informací

P1020362.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vítáme racky

Ve středu 9.3. jsme byli s dětmi přivítat první hejno racků u řeky. Jen co se k nám donesla novina, že rackové už se k nám vrací z teplých krajin, rozhodli jsme se vyrazit je jít pozdravit. Nesli jsme jim na přilepšení po dlouhé cestě sušené housky. Užili jsme si tam krásné počasí, nakrmili racky, labutě i kachny. Doufáme, že rackové nám opravdu již přinesli jaro.

Více informací

CIMG0033.JPG

MŠ Dlouhá - Návštěva kouzelníka

Kolem masopustu a karnevalu se točí mnoho zábavy a veselení, a k tomu neodmyslitelně patří také kouzlení. Proto v tomto čase navštívil naši školku kouzelník se svým představením. Ukázal nám  cvičení s činkami, létajícím talířem, balancování na míči a samozřejmě čarování.

Více informací

CIMG0226.JPG

MŠ Dlouhá - Karneval

1.3. proběhl na školce dlouho očekávaný karneval. Všechny děti si připravily doma masky, maminky jim do tašky přidaly dobroty. Po svačině se všichni převlékly do kostýmů a veselení mohlo začít. Byly zde k vidění princezny, piráti, vodník, kouzelníci. Tančilo se a dovádělo,děti si odnesly domů diplomy, sladkosti, dárek a plno zážitků.

Více informací

Snímek 043.jpg

Zápis dětí do MŠ Dlouhá a Fr. Ondříčka

Blíží se zápis dětí do našich školek. Zápis bude probíhat v týdnu 28.3. - 1.4 2011 od 08:00 do 11:00 hodin. Více informací o průběhu zápisu a kritériích přijímání dětí se dozvíte v sekci O NÁS - ZÁPIS DĚTÍ. Těšíme na Vás a Vaše děti.

Více informací

P1020343.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo Zvoneček

Přijela za námi pohádka "Malované písničky" v podání velmi milého divadla Zvoneček. Příběh o tom, jak kašpárek zamotal celou pohádku, když si půjčil notu, seznámila děti s pojmy jako noty, notová osnova, houslový klíč. A přiblížila nám i práci pana malíře.  

Více informací

CIMG0181.JPG

MŠ Dlouhá - Cvičení u krtečků

Krtečci už se nemohou dočkat masopustu, a tak cvičí a posilují. Těší na dobré jídlo a koblihy, a proto si teď dávájí pořádně do těla. A nešetří sebe, ani paní učitelku Ginu.

Více informací

CIMG0135.JPG

MŠ Dlouhá - Konec zimy a karneval

Konec zimy a karneval patří neodmyslitelně k sobě. Nejen proto se práce dětí ve třídě kuřátek a krtečků inspirovaly touto tematikou. Bílý sníh je v kontrastu s veselými barvami kašpárků.

Více informací

P1020317.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Pohádka O Hafanovi

2.3.2011 navštívil naši školku děda s pohádkou "O Hafanovi". Loutkové a zároveň hrané divadlo o pejskovi, který si chtěl zahrát divadlo a jeho kamarádi mu pomáhají. Neváhají se převléct za líná a zlobivá zvířátka, aby dětem ukázali, jak bez práce, nejsou koláče. A na závěr mohly děti nakouknout do zákulisí divadelního tajemství.

Více informací

P1020273.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Návštěva pana Daňhela

V naší školce byl opět na návštěvě pan Daňhel se svým novým programem pro děti. Z nich se staly rázem opět herci a velcí pomocníci. Zábavu a pohodu si užili nejen pomocníci, ale i diváci.

Více informací

P1020303.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Loučení žluťásků s praktikantkou Evou

Minulý týden se žluťásci loučili se svou "náhradní" paní učitelkou Evou. Byla to praktikanta z VŠ, která od září pravidelně docházela do třídy předškoláků na praxi. Děti si ji velmi oblíbily a rády s ní pracovaly.  

Více informací

P1020304.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Poděkování paní Zuzaně Sedlářové

Učitelky i děti z MŠ Fr. Ondříčka by chtěli touto cestu poděkovat paní Zuzaně Sedlářové, která naší školku obohacuje o krásné ručně pletené a háčkované věci. Paní Zuzana již několikátým rokem věnuje svůj volný čas hezkému koníčku, který spojila s obdarováváním dětí v naší školce. Háčkuje a plete nám oblečení na panenky, vyrábí čelenky a závoje pro děti, dokonce nám uháčkovala i didaktickou pomůcku v podobě ovoce a zeleniny. Velmi si vážíme práce a času, který tomu věnuje a mnohokrát děkujeme za obohacení her dětí v naší MŠ.

Více informací