Duben

CIMG0422.JPG

Oslava Dne Země

Dne 19.4. proběhla zahradní oslava Dne Země. Počasí nám přálo, abychom mohli s dětmi proměnit naši zahradu v kouzelnou krajinu. Návštěvníci si mohli prohlédnout mnoho zajímavých stanovišť, děti si zasoutěžily, ukázaly své dovednosti. Všichni jsme si mohli opéct buřty, ochutnat pečené brambory. Dívali jsme se na ukázku výcviku psů Městské policie ČB, zvířata ze ZOO i ze dvorka, včelky i fotografie zvířat z Kostariky. Navštívilo nás také mnoho zajímavých lidí, ktěří učili děti svůj um v pletení pomlázek nebo ve zdobení vajíček. Všichni jsme si užili krásné odpoledne plné příjemné atmosféry. Děkujeme Všem, kteří se naší oslavy účastnili, ať jako spolupracovníci nebo návštěvníci. Těšíme se na Vás znovu v příštím roce při oslavě Dne Země.

Více informací

P1020600.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Výmalba spojovací chodby

Ve čtvrtek 14.4. proběhla v naší školce zkrášlovací akce spojovací chodby. Chodbou děti chodí na návštěvu do ostatních tříd, na divadelní představení a je využívána k přesunům mezi třídami. Chodba byla dosud bílá a oživovaly ji jen pokojové květiny. Proto jsme se rozhodli ji ozvláštnit a zkrášlit. Vstříc tomuto přání nám vyšla paní Mgr. Kovářová, profesorka JČU Teologické fakulty se studentkami. Paní Kovářová vyučuje na VŠ předměty výtvarné výchovy, dějin architektury a estetiku. Vytvořila návrh podle našich představ a v letošním roce jsme realizovali první část, tvořenou volnou přírodou a jihočeským venkovem. V příštím roce bychom chtěli realizovat na protější straně přechod z vesnice do města. Touto formou moc děkujeme studentkám TF a paní Kovářové za krásnou práci, vstřícnost při plánování a samozřejmě za realizaci a obměnu nyní již krásné chodby. Během jednoho dopoledne proměnili bílou stěnu v rozkvetlou louku, kde se pasou ovce, u domu si zobají slepice zrní, na rybníce si plavou husy ve vzduchu létají motýli a ptáci si prozpěvují na rozkvetlých stromech. Od teď budou naše cesty chodbou hned veselejší. Děkujeme.

Více informací

P1020518.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Loutkové představení

Ve středu 13.4. k nám přijel divadelník Viktor s vlastnoručně vyráběnými loutkami a s moc hezkými pohádkovými příběhy. První pohádka byla francouzského původu o Zlé čarodejnici a druhá česká pohádka Tři klíče. Velmi milým a zajímavým způsobem zpracované pohádky, kde dětem hezkou formou zprostředkovává i strašidelné okamžiky. Děti zapojuje do svých her a dovoluje jim si loutky prohlédnout i v zákulisí a pohladit si je. V těchto představeních je vidět kladný a přívětivý vztah k dětské duši, plný pochopení pro jejich obavy a strachy.  

Více informací

CIMG0378.JPG

MŠ Dlouhá - Hudební pořad - Dělání, všechny smutky zahání.

Pořad plný písniček, pohybu, cvičení, zpěvák Drobek nás opravdu pobavil. Veselé zpívání, které se dětem velmi líbilo. 

Více informací

CIMG0386.JPG

MŠ Dlouhá - práce kuřátek

Protože dělání, všechny smutky zahání..., tak kuřátka hodně pracovala a stále se připravují na jarní svátky - Velikonoce (slepice, kuřátka, malují, lepí,...) Nakonec usínání u velikonoční pohádky a zpěvu velikonočních koled.

Více informací

P1020488.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Den Země

Dne 19.4.2011 se na naší zahradě koná oslava Dne Země.

Začátek oslavy je plánován na 14:30, kdy začne i hudební program pro děti.

Od 15:00 proběhne vystoupení dětí ze třídy žabiček a žluťásků.

Kolem 15:45 je připravena ukázka výcviku psů Městské policie České Budějovice.

Po skončení přehlídky se můžete těšit na již tradiční pečení buřtů a brambor, ochutnávku zdravých pomazánek, děti si budou moci zasoutěžit a ověřit svoje znalosti u připraveného programu od Cassiopeii, Městské policie nebo Zoologické zahrady Ohrada. Čeká na Vás také výstava fotografií zvířat, včelař se svým úlem a medem nebo ekologická společnost s přehlídkou své práce. Budete si moci vyzkoušet pletení pomlázek, zdobení vajíček zajímavou technikou nebo lovení odpadů z rybníka. Připravujeme pro Vás krásné odpoledne, kde se bude rozhodně na co dívat, i co si vyzkoušet a kde prožijete s dětmi hezké chvíle plné radosti, zábavy i ponaučení. Těšíme se na Vás a popřejme si, aby se ten den na nás usmívalo i sluníčko.

Více informací

CIMG0364.JPG

MŠ Dlouhá - Příprava na Velikonoce

Velikonoce už se kvapem blíží, a tak děti nezapomněly na sázení velikonočního osení. K těmto svátkům patří i barevné květiny, které si děti namalovaly a vyzdobily si třídu. 

Více informací

P1020491.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Úprava květinového záhonu

V naší školce jsme se pustili do velkého přebudování záhonu před první budovou. Celý týden jsme pilně pracovali a rýpali a pleli. Byla to opravdu velká práce, ale děti to moc bavilo a pustily se do toho ze všech sil. Po této namáhavé práci jsme záhon uhrabali a začali do něj sázet kytičky. Nezapomněli jsme ani na domečky pro broučky, které jsme vytvořili z namalovaných květníků vycpaných slámou. Samy vrabečci se rozhodovaly, kde bude zasazená která kytička, kde bude velký a kde malý klacek pro domečky. V zadu na zahradě jsme společně také nasázeli pár maliníků a ostružiníků, které chodíme pravidelně zalévat. Dokonce jsme zvládli je namulčovat slámou, aby nám v nich nerostly kopřivy. Zde je na místě opravdu použít úsloví: "Jsme malý, ale šikovný."

Více informací

CIMG0348.JPG

MŠ Dlouhá - Děti se těší na jaro

Děti ze školky už se moc těšily na jaro, a tak si jarně vyzdobily celou školku. A to jak kuřátka, tak i krtečci. A protože k jaru patří i zvířátka, malí krtečkové si na ně teď pravidelně hrají a trénují, jak těžkou práci mají herci. A aby to viděly děti i na vlastní oči, byly diváky při pohádce o Budulínkovi. 

Více informací

DSC02429.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo LUK

Po delší době nás znovu navštívilo milé loutkové divadlo LUK s pohádkou O třech kůzlatech. Veselé zpracování klasické pohádky kombinovalo hranou scénu s loutkami. I když u dětí zpočátku panovala velká obava ze zlého vlka, nakonec se mu smály. Vlk působil legračně a kůzlátka ho nakonec přechytračila. A jak to v pohádkách bývá, vše dobře dopadlo. 

Více informací