Květen

DSC02549.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Boudo budko jakou barvu chceš mít?

Vrabečci se chystají na besídku a poprosili proto pana Plcha, jestli by jim nepomohl udělat kulisy. A tak vznikl tento krásný domeček, který pro nás vytvořil Matýsek s tatínkem. A na nás už jen bylo, abychom mu udělali fasádu. Při tak hezkém počasí jsme práci přesunuli ven, abychom měli pořádný rozlet. A práce se nám opravdu dařila. Více chystaného překvapení už ale neprozradíme a budeme se na Vás těšit na besídce 16.6. v 15:00. Ještě jednou děkujeme panu Plchovi za tvůrčí pomoc.

Více informací

CIMG0658.JPG

MŠ Dlouhá - Návštěva u krtečků

26.5. 2011 obyvatelé z pečovatelského domu a děti 1.třídy ZŠ Bezdrevská na návštěvě u KRTEČKŮ.

Více informací

P1020920.JPG

MŠ Dlouhá - Návštěva u hasičů

Kuřátka byla na návštěva u hasičů. 

Více informací

P1020874.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Návštěva u Vrbenských rybníků

 Žluťásci vyrazili na procházku za přírodní krásou kolem Vrbenských rybníků. Cassiopeia si pro předškolní děti připravila program plný objevování a záhad v přírodě kolem nás.

Více informací

P1020827.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Jarní aktivity vrabečků

Vrabečkové na jaře rozhodně nemůžou zahálet. Mají mnoho aktivit a zajímavých činností, které vyplňují jejich čas trávený ve školce. V poslední době nás hodně zaměstnávali naši zvířecí kamarádi. Poznali jsme kde ta drobná zvířátka bydlí, nakreslili jsme pro ně i jejich obydlí. Zahráli jsme si na pilné včelky a poznali vůni a chuť čerstvě vytočeného medu. Měli jsme to štěstí vidět zázrak přírody na vlastní oči, když se našim pulcům vyklubaly zadní nohy. A už se moc těšíme na malé žabky, které z nich vyrostou.   

Více informací

CIMG0679.JPG

MŠ Dlouhá - Divadlo o Kačence

30.5. navštívilo děti na Dlouhé divadlo s pohádkou o Kačence.

Více informací

CIMG0634.JPG

MŠ Dlouhá - Krtečci

Blíží se besídka pro maminky. Proto jim píšeme vzkazy a nacvičujeme pro ně písničky.

Více informací

CIMG0620.JPG

MŠ Dlouhá - Koncert pro nakreslenou princeznu

 11.5. navštívil děti na Dlouhé pan Daňhel s pohádkou Koncert pro nakreslenou princeznu.

Více informací

P1540438.JPG

MŠ Dlouhá - Besídka ke dni maminek u Kuřátek

Ve čtvrtek 5.5. si kuřátka připravila besídku pro maminky, k jejich nadcházejícímu svátku. 

Více informací

P1020791.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Jak se hraje na kapelu - pan Daňhel

Dne 11.5. nás navštívil pan Daňhel s pořadem Jak se hraje na kapelu. Seznamoval sěti s hudebními nástroji, jejich zvukem a vzhledem. Pomocí kamaráda Buba s dětmi zahráli na hudební nástroje, vyzkoušeli si roli kapelníka a užili si mnoho legrace. 

Více informací

P1020757.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Návštěva Policie ČR České Budějovice

Na přání dětí jsme si pozvali do naší školky policisty z Českých Budějovic. Čekali jsme, že nás přijede navštívit policejní auto, a tak jsme ráno ještě malovali obrázky policejních aut a policistů. Překvapením pro nás však bylo, že dorazila policejní motorka, na kterou nás pan policista nechal posadit a vyzkoušet si světla a sirénu. Dozvěděli jsme se mnoho důležitých rad o bezpečnosti, jak se máme chovat na silnici a při přecházení. Sami jsme se také pochlubili tím, co už o dopravě, dopravních značkách a prostředcích víme. Vyzkoušeli jsme si policejní čepici a helmu, prohlédli si plácačku a zbytek dopoledne jsme si samozejmě hráli jak jinak než na policisty.

Více informací

CIMG0570.JPG

CIMG0598.JPG

Návštěva předškoláků muzikálu Ferda Mravenec

Předškolní děti z obou našich škol byly na muzikále Ferda Mravenec v Základní škole Bezdrevská. Muzikál si připravili studenti z partnerské základní školy. Představení bylo pro děti předškolní a pro první a druhou třídu. Muzikál se všem moc líbil a děkujeme tímto za pozvání a hezký kulturní zážitek.

Více informací

P1020652.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo Zvoneček

Naši školku navštívilo opět milé divadlo Zvoneček. Tentokrát s pohádkou O třech prasátkách, kde vlk chtěl sníst prasátka. Protože se vychytralý vlk domluvil s dětmi, že se s nimi rozdělí o řízky, když mu pomohou, děti byly na jeho straně a vůbec se nebály. Samozřejmě vše dobře dopadlo a nakonec prasátka s dětmi vlka přelstili. Na řízky nedošlo, ale odměna na závěr přeci byla. 

Více informací

P1020628.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Poděkování za pomoc s přesunem lehátek

 Pro školku byla zakoupena v nedávné době nová lehátka, byla tedy potřeba odnosit ta stará. Chceme prostřednictvím našich webových stránek poděkovat rodičům, kteří pomohli s přesunem těžkých lehátek po schodišti. Jmenovitě panu Piskačovi, panu Součkovi, panu Matyášovi a rodičům Samcovým. Naše poděkování patří také provozním zaměstnankyním, které se stěhováním měly mnoho práce, jmenovitě Danušce, Adélce, Lucce a Šárce. Děkujeme

Více informací