Leden

DSC00935.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Žluťásci na procházce za labutěmi

V pátek 28.1. se vydali žluťásci na procházku k řece. Celý týden pilně shromažďovali zásoby tvrdého chleba a rohlíků, aby mohli potěšit vodní ptáky, kteří pravidelně připlouvají k mostu pro dobroty. Pobalit krmení, nezapomenout na reflexní vestičky a může se vyrazit.  Velcí předškoláci zdolali i ledovou stráň, aby mohli být u labutí a kachen, co nejblíže. No a pak už se dali do práce a pozorovali, jak si ptáci vesele pochutnávají.

Více informací

P1010955.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo Luk - Červená Karkulka

 Dne 31.1. naší školku navštívilo milé divadlo LUK se svými loutkami. Tentokrát nám přivezlo pohádku o Červené Karkulce. Krásné kulisy, loutky a pěkné zpracování pohádky netradičním způsobem děti velmi zaujalo. Ve chvíli, kdy na Karkulku vyskočil ze křoví vlk, se lekly nejen děti.

Více informací

CIMG0068.JPG

MŠ Dlouhá - Zimní radovánky

 Kuřátka a krtečci si sněhovou nadílku také užívali. Kuřátka vyrazila na kopec s lopatami a jízdu si vyzkoušela i paní učitelka Jiřinka. Krtečci si zase vyrazili k řece nakrmit labutě, kachny i holoubky. A protože se pro předškoláky blížil čas zápisu do školy trénovali své ruce při stříhání a tvoření krásných zimních obrázků.

Více informací

P1010908.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Pohádka od Huga a Fuga

 Dne 26.1. navštívili naší školku dva klauni Hugo a Fugo. Byla s nimi jako vždy velká legrace. Jeden z nich se dokonce stal na chvíli i princeznou, která byla ale velmi popletená a vypadala dost zábavně. Pořádně jsme se zasmáli všem jejich trikům a vtipům a nakonec nás rozesmáli naše vlastní nosy a uši, když jsme zjistili, že umí troubit.

Více informací

P1010932.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Veselé stavění sněhuláků

 U nás ve školce jsme měli z příchodu nového sněhu všichni velkou radost. O to větší zklamání nás čekalo, když jsme v pondělí zjistili, že sníh nelepí. Ale jak se říká: "Kdo si počká, ten se dočká", dočkali jsme se i my. Bohatě jsme byli odměněni za naši trpělivost a sníh nejenže lepil, ale napadl i nový. A než jsme se nadáli na naší zahradě stojí hned několik sněhuláků. Jeden hezčí než druhý. Už jen chybí vymyslet jim příhodná jména a popřát jim ještě několik dlouhých mrazivých dnů.

Více informací

CIMG0050.JPG

MŠ Dlouhá - Krtečci - Když chceme, tak čteme

 V polovině ledna mají mnoho práce i krtečkové z Mateřské školy Dlouhá. Nejenže s příchodem nového sněhu si museli nazdobit teplé svetry, ale nezapomněli ani na ptáčky. S paní učitelkami je chodí pravidelně krmit. A po práci samozřejmě musí přijít také odpočinek v teple. Tak proč ne zrovna s knihou.

Více informací

CIMG0038.JPG

MŠ Dlouhá - Beránek z modrého nebe

Ve středu 19.1. 2011 navštívil kuřátka a krtečky pan Brožek s pohádkou o Beránku z modrého obláčku. Pohádka s tajemným stolečkem, který je plný překvapení. A i za modrou oblohou se dělo stále něco nového. Děkujeme tímto ještě jednou panu Brožkovi za krásné a milé představení. 

Více informací

P1010845.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Zimní tvoření

I když je zima teprve v polovině svého kralování již nám ukázala svou chladnou, ale i teplou podobu. Děti ve školce se při svém tvoření inspirovaly oběma obrazy. Naučily se mnoho o zimních tradicích, sportech, o mrazivém a sněhovém počasí. O zvířatech a o tom, jak jim může v chladném počasí pomáhat. Nás ve školce, prostě zima baví. Doufáme, že nás neopustila nadobro a těšíme se ještě na další sníh.

Více informací

P1010810.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Pohádka kocour Timotej

 Dne 12.1.2011 naší školku navštívila pohádka o kocourku Timoteovi. Pohádka s krásnými kulisami nadchla nejen děti. Milý příběh o kamarádství pána s kocourkem a jejich trampotách.

Více informací

P1010784.JPG

Papírování - Cassiopeia

Dne 7.1. na vštívila třídu žluťásků Cassiopeia se svým programem: Papírování. Děti se zde zábavnou formou seznámily s možností, jak využít starý papír a přeměnit ho na nový. Každý si tak vyzkoušel, jakou dlouhou cestu musí ujít papír se sběrny, než se z něj stane opět třeba papír na kreslení. 

Více informací

CIMG0016.JPG

Od vánoc do Tří králů

Od Vánoc do Tří králů u kuřátek bylo opravdu hodně práce, ale také hodně zábavy. Děti si během krátkého období vyzdobily celou třídu. Začaly s malováním čertů a andělů, nazdobily si stromečky a nezapomněly ani na vánočního kapra. Seznámily se také s tradicí tří králů a samy sebe ozdobily jejich korunou. 

Více informací