Říjen

CIMG1187.JPG

CIMG1178.JPG

MŠ Dlouhá - Divadlo Zvoneček

Pondělí 24.10.2011 divadlo ZVONEČEK s pohádkou SŮL NAD ZLATO.

Více informací

P1030633.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Dětská radost

K těmto obrázkům nemusí být dodáváno nic víc, než dětská spontánnost.

Více informací

P1030689.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vrabečci a jejich veverky a ježkové

Co by byl les bez zvířátek? Jako v každé správné školce jsou děti, tak v každém správném lese musí být zvířátka. Starší vrabečci proto malovali do lesa veverky a mladší vrabečci zase ježky. A že se jim opravdu vyvedli se můžete podívat na fotografiích.

Více informací

P1030660.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Kouzelník

Navštívil nás kouzelník a předvedl nám všechny své čáry.

Více informací

P1030577.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Podzimní skřítci

K podzimu patří barevné listí a samozřejmě jeho opadávání. To všechno mají na starosti dva podzimní skřítkové Malovánek a Spadlístek. Naši vrabečci si je tak oblíbili, že jsme si je vytvořili z přírodnin a dali je na zahradu, aby nám dohlídli na stromy. Práce se skřítky děti opravdu zaujala a nakonec si je malovaly i klacíkem do písku a cihlou na chodník.

Více informací

P1030569.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Zkouška sborečku Vltaváček

Jak se děti učí všechny ty hezké písničky a tanečky.

Více informací

oslava 2.jpg

Narozeninová oslava v centru Cassiopeia

Jak příjemně strávit odpoledne s dětmi? Ekologické centrum Cassiopeia slaví 15 let. V pondělí 31.října otevře svoje prostory pro veřejnost od 10:00 do 17:00. Den bude plný inspirace pro děti, pedagogy i rodiče. Více informací o programu na odkazu http://www.cegv-cassiopeia.cz/

Více informací

P1030556.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - V lese už jsme jako doma

Žluťásci již vědí o lese mnoho věcí a jsou tam jako doma. Vždyť si také z lesa přinesli mnoho pokladů a dokonce připravili hostinu pro lesní zvířátka.

Více informací

P1030563.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Společně na jedné lodi

Společná hra žluťásků a žabiček venku na zahradě.

Více informací

P1030541.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Jak se hraje pohádka s panem Daňhelem

Dnes 20.11. nás navštívil pan Daňhel se svým hudebním pořadem. Pomáhali jsme mu vymyslet hudbu pro malinkatou vílu ze známé pohádky o Křemílkovi a Vochomůrkovi. Křemílek musel bojovat proti větru, který rozházel klávesy na klavíru. Společně jsme pak dirigovali a hráli tu správnou písničku pro vílu.

Více informací

P1030514.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vítáme Tě zpět, Ferdo!

Podzim se ohlásil i s prvními chladnými dny a tak na naše dveře zaklepal opět i náš kamarád papoušek Ferda. Rádi jsme ho u nás zase přívitali a poskytneme mu domov, než sluníčko vytáhne své dlouhé paprsky a bude více hřát.

Více informací

CIMG1145.JPG

MŠ Dlouhá - Kuřátka na výpravě

Kuřátka se vypravila na program do Wortnerova domu a poté si prohlédla starou část města České Budějovice, včetně masařky na Černé věži.

Více informací

CIMG1169.JPG

P1030475.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Les, kam se podíváš

V uplynulých týdnech ovládl naši školku duch lesa. Mezi roztodivnými stromy, keři a houbami se ocitli žluťásci, žabáci i vrabečci. A jaká krása to byla si můžete prohlédnout na fotografiích.

Více informací

CIMG1100.JPG

MŠ Dlouhá - Podzim je tady

Podzimní práce dětí ze třídy kuřátek a krtečků

Více informací

CIMG1065.JPG

MŠ Dlouhá - Divadlo Máma a Táta

Navštívilo nás divadlo Mama a Táta s pohádkou Kocour v botách.

Více informací

CIMG1057.JPG

MŠ Dlouhá - pohádka

Tajemství staré truhly

Více informací

P1030466.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo Zvoneček

Divadlo Zvoneček nám s jeho pohádkovou babičkou přivezlo vyprávění o králi a třech dcerách. V příběhu bylo hlavní otázkou, kdo má krále nejraději? Ano, byla to pohádka Sůl nad zlato, kde moudrost zvítězila nad chamtivostí.

Více informací

P1030459.JPG

P1030396.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vrabečci a jejich lesní radovánky

Přestože počasí houbařům nepřeje u vrabečků je nyní pravá houbařská sezona. A kdo hledá, tak opravdu najde. Kouzelný les je vždycky plný jedlých hříbků a ozdobený krásnými muchomůrkami. Les nám na podzim skrývá mnoho dalších krás a my se je snažíme dobře využít. Už také víme, jaké roztodivné stromy a keře v lese rostou. Přišli jsme na to, že třeba s kaštany se dá bezvadně cvičit a pak si s nimi můžeme zkrášlit cestu ke školce.  A samozřejmě jsme nezapomněli ani na ty nejmenší rostlinky na naší zahradě. Těšíme se z krás kolem nás, které v těchto dnech maluje skřítek podzimníček.

Více informací

P1030417.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Odpoledne s rodiči u vrabečků

Hezké odpoledne s rodiči se konalo také u vrabečků. Důležitý den to byl hlavně pro naše nové vrabečky, kteří měli možnost ukázat rodičům svou školku a oblíbené hry. Především si však s rodiči užili chvilky při tvoření z přírodnin a přispěli tak ke zkrášlení naší školky. Děkujeme Všem za návštěvu a jsme rádi, že jsme mohli púrožít příjemné odpoledne, kde jsme se zase o něco lépe poznali. 

Více informací

CIMG1031.JPG

MŠ Dlouhá - Návštěva Wortnerova domu

Wortnerův dům - výstava Zdeňka Buriana Pravěk + doprovodný program.

Více informací

P1030398.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Odpoledne s rodiči u Žabiček

Žabičky si s rodiči užili krásné odpoledne plné her a tvoření. Že se jim práce dařila a děti návštěva potěšila, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Více informací