Únor

CIMG0120.JPG

MŠ Dlouhá - Bambiny

 Bambiny s pořadem Kouzelná flétna si za námi přijeli zazpívat mnoho písniček z večerníčků, nám dobře známým. Pořad byl plný hádanek a veselého povídání a samozřejmě také pěkného hraní na hudební nástroje.

Více informací

CIMG0108.JPG

MŠ Dlouhá - Návštěva ze ZOO Dvorec

Naší školku navštívila zvířátka ze ZOO Dvorec. Ukázat se nám přijela opička Žofka a skunk Šimonek. Prohlédli jsme si je, pohladili a dozvěděli jsme se o nich mnoho zajímavého. 

Více informací

CIMG0138.JPG

MŠ Dlouhá - Zimní tvoření u kuřátek

U kuřátek se v zimě opravdu nespalo za pecí. Děti pilně pracovaly, učily se novým věcem i informacím především o tom, jak pomáhat zvířátkům v zimě. Co jim dávat dobrého do krmítka a krmelce. A naučily se také poznávat mnoho druhů našich ptáků. Práce se jim moc povedly.

Více informací

P1020200.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Karneval

17.2. proběhl na Ondříčku Karneval.Užili jsme si všichni velkou zábavu. Po ranní svačině jsme se všichni převlékli do veselých kostýmů. A začala zábava. Zatancovali jsme si, zahráli jsme si hry a nakonec, jsme navštívili všechny své kamarády a nezapomněli jsme ani na návštěvu kuchyně. Celý den byl plný zábavy, her a radosti. Všechny masky dětí byly moc krásné a naší školku proměnily v pohádkovou zem.  

Více informací

Obraz038.jpg

MŠ Dlouhá - Beseda s pracovnicí záchranné služby

Na MŠ Dlouhá proběhla ve třídě krtečků beseda s pracovnicí záchranné služby. Děti se seznámily se základy první pomoci.

Více informací

P1020015.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo Kašpárek - Jak šel Honza do světa

Za dětmi přijelo 9.2. divadlo Kašpárek s pohádkou: Jak šel Honza do světa. Klasická pohádka, jak vyrazil Honza hledat princeznu a jak ji po veškerých útrapách nakonec získal. Pohádka děti velmi zaujala, a nakonec si na svatbě Honzy a princezny všichni zatancovali.

Více informací

CIMG0095.JPG

MŠ Dlouhá - Kuřátka jdou na výlet k labutím

Kuřátka vyrazila na procházku k labutím a nezapomněla jim přinést opět něco dobrého. Před cestou si děti chvilku pohrály u školky a pak se daly na cestu. Chtěly být u labutí co nejblíže, a proto zdolaly kopec u řeky, aby byly až u vody. Labutě však byly tak nedočkavé, že se chvíli zdálo, že si pečivo od dětí budou brát rovnou z ruky. Raději děti vylezly opět na most a prohlížely si ptáky z výšky. A po namáhavé cestě se s chutí pustily do jídla. 

Více informací

balonky_bl(1).jpg

MŠ Fr. Ondříčka - Haló pane Karnevale

Haló pane Karnevale, račte dále, račte dále. Dne 17.2.2011 se v MŠ Fr. Ondříčka bude konat karneval. Prosíme rodiče, aby připravili pro své děti masky a kostými na tento velký maškarní rej. Kostými přineste dětem v ten den do školky v tašce. Po svačině se s dětmi proměníme v kouzelné bytosti a vypukne bál.

Více informací

P1010989.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vrabečci mají zimní olympiádu

Minulý týden se u vrabečků závodilo na zimní olympiádě. Pod vidinou medaile nám přibývala síla každým dnem. Závodili jsme v prolézání tunelem, běhání mezi sněhovými koulemi, lyžování, oblékání. Naučili jsme se spolupracovat s kamarády a odpočívali jsme při papírové koulované. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, že být pořádným sportovcem dá velkou práci. Ale i my, malí vrabečkové, jsme na konec získali vytoužené zlaté a sladké medaile.

Více informací

IMG_8711.jpg

Prosba o pomoc, či radu.

Vážení návštěvníci našich stránek. Již tradičně, jako v minulých letech, začínáme připravovat oslavu Dne Země. Chtěli bychom k tomuto dni připravit i práci s košíkářským proutím. Ale jak se zdá, není tak snadné ho zajistit. Prosíme proto všechny o poskytnutí kontaktu, či nějaké informace o tom, kde by se daly proutky sehnat. Stejně tak prosíme, pokud vyrazíte s dětmi na procházku, přineste nám pár rovných proutků. Snad se nám podaří společně materiál zajistit. Na tuto prosbu můžete reagovat po otevření článku přes diskuzi ve spodní části stránky. Děkujeme moc za pomoc.

Více informací

P1010975.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Žabičky na procházce

Žabičky se vydaly v tomto týdnu také na výlet. Šli na procházku k řece a po cestě se dobře bavili. Prohlédli si labutě, kachny i holoubky. Natrhali si okrasné trávy a zahráli si na zajíčky. Jak je vidět z předchozích i z nových fotografií výlety k řece baví děti malé i větší.

Více informací

P1010978.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Německy s úsměvem

Od letošního září se opět na naší školce obnovil kroužek "Německy s úsměvem". A dětem to s úsměvem opravdu jde. Učí se počítat, o zvířátkách i o lidské postavě, a to vše navíc s tancem a písničkami. 

Více informací

DSC00935.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Žluťásci na procházce za labutěmi

V pátek 28.1. se vydali žluťásci na procházku k řece. Celý týden pilně shromažďovali zásoby tvrdého chleba a rohlíků, aby mohli potěšit vodní ptáky, kteří pravidelně připlouvají k mostu pro dobroty. Pobalit krmení, nezapomenout na reflexní vestičky a může se vyrazit.  Velcí předškoláci zdolali i ledovou stráň, aby mohli být u labutí a kachen, co nejblíže. No a pak už se dali do práce a pozorovali, jak si ptáci vesele pochutnávají.

Více informací