Březen

CIMG1951.JPG

MŠ Dlouhá - Divadlo Okýnko

Pohádka o tom, jak zajíek zaspal Velikonoce.

Více informací

P1050167.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Osázení hmyzího domečku

Venku konečně vykouklo jaro. Začínají se probouzet květiny, ale i broučci. S dětmi jsme se pustili do velkých jarních prací na zahradě. Hrabeme listí, sbíráme větvičky, odplevelujeme záhony. Čekal nás také jeden velký úkol, a to sice, zasadit suchomilné rostliny na střechnu hmyzího domečku. Ač to byl úkol nelehký, společnými silami jsme ho zvládli. Teď už jen musíme popřát rostlinkám i broučkům, aby se jim v novém domečku zalíbilo. Kdybyste šli s dětmi na jarní procházku do přírody, budeme rádi, když nám přinesete nějakou tu kůru, mech nebo duté stonky, či krásný kořen a kamínek. 

Více informací

P1050159.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Velké poděkování rodičům

Děkujeme mnohokrát všem tatínkům, ale i maminkám za pomoc s převozem písku po naší zahradě. Jsme rádi, že společně pracujeme na tom, aby děti zažívaly na zahradě mnoho radosti.

Více informací

P1050134.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vynášení Moreny

Každý rok tradičně děti z MŠ Fr. Ondříčka vynášejí Morenu na první jarní den. V letošním přestupném roce připadl první jarní den na 20. března. Děti si vyrobily malé Morenky z makoviček a vhodily je do Vltavy, aby zima definitivně odplula pryč a přišla za námi až zase za rok.

Více informací

CIMG1926.JPG

P1050122.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Návštěva u hasičů

Žabičky a žluťásci se byli podívat u hasičů na jejich hasičskou stanici. Prohlédli si auta, výbavu, vyzkoušeli si práci s interaktivní tabulí a nejvíce všechny samozřejmě zaujal velký žebřík.

Více informací