Duben

CIMG2268.JPG

Oslava Dne Země

Letošní oslava Dne Země se nesla v hmyzí náladě. Snažili jsme se s dětmi, co nejvíce ponořit do světa těch nejmenších, kteří nám den co den ukazují, jak jsou malé krůčky ve skutečnosti nosnými pilíři pro ty velké skoky k lepšímu. Celoroční usilovná práce a energie dětí i celého kolektivu zaměstnanců se opět nahromadila a vytvořila příjemnou atmosféru jednoho, pro smysly bohatého odpoledne. Trochu nás strašily mraky nad hlavami, ale nakonec s námi měly slitování. Možná proto, že sami byly zvědavý, co se u nás děje. A bylo toho pro každý náš smysl dost. Těší nás, že se při této příležitosti setkáváme se starými i novými tvářemi a všichni se s nadšením a úsměvem zapojují do dotvoření atmosféry. O to více nás těší a vážíme si ochoty a spolupráce našich rodičů, kteří po celém tom veselí neváhají a jdou nám pomoci s úklidem. I když jim kapky deště bubnují do zad. Speciální poděkování patří rodině Novotných, kteří každým rokem podporují tuto akci. Aby mohlo něco dlouhodobě a dobře fungovat, je zapotřebí spolupráce a spolupodílení se všech zúčastněných. My máme to štěstí, že v takovém prostředí jsme. V prostředí, kde spolu pracujeme, spolu si hrajeme a spolu tvoříme: děti rodiče i učitelé a díky tomu vznikají výjmečné okamžiky, jako byl další Den Země.  

Více informací

CIMG2144.JPG

CIMG2135.JPG

Rozhodnutí o přijetí dětí

Zde, si můžete prohlédnout výsledky zápisu pro školní rok 2011-2012. Prosíme rodiče přijatých dětí, aby se dostavili do MŠ Dlouhá ve středu 18.4. v době od 08:00 do 12:00 k podepsání rozhodnutí o přijetí.

http://www.msdlouha.cz/o-nas/zapis-deti

Více informací

IMG_3127.JPG

Den Země 24.4.2012

Již tradičně pro Vás připravujeme zahradní oslavu Dne Země. V letošním roce se uskuteční 24.4.2012 od 14:30 v areálu zahrady MŠ Fr. Ondříčka. Tématicky jsme se nechali pohltit hmyzí říší, možná proto, že k  těm nejmenším máme nejblíže. Těšit se tedy můžete na rozmanitost světa malých tvorečků a jako vstupenku s sebou přinést "stavební materiál" do hmyzího domečku (kámen, mech, kůru, duté stonky,...)

Zahrada se kouzelně promění a ožije dětskými výtvory. To vše bude  samozřejmě obohaceno o další program. Svou návštěvou nás podpoří a o bezpečnost se postará Městká policie ČB. Tvořivé chvilky pro Vás připraví Cassiopeia a Ateliér TVOR. Nebudou chybět ani zvířátka ze ZOO Ohrada a včely se svými  produkty z Apicentra vzdělání Václava Jakše. O ochutnávku něčeho dobrého se postará Slunečnice. Hudebně obohatí odpoledne program připravený dětmi a zábavné soutěže paní Zemanové.

Program začíná od 14:30 je tedy důležité si své děti vyzvednout nejpozději do této doby. Součástí zahradní oslavy bude také již tradiční opékání buřtů a pečení brambor. Buřy si přineste s sebou, kdo má možnost zajistit lískové pruty na opékání buřtů budeme rádi (ty prosím přiineste před konáním akce). Bude zaajištěno občerstvení  v podobě nabídky nápojů..

Těšíme se na Vaši návštěvu a na krásně prožité odpoledne s Vámi a Vašimi dětmi.

Více informací

CIMG2094.JPG

CIMG2030.JPG

MŠ Dlouhá - Vrbenské rybníky

Dopoledne u Vrbenských rybníků s programem od Cassiopei: Rybník jako dům

Více informací

CIMG1969.JPG

MŠ Dlouhá - Hugo a Fugo

Pohádka o zvířátkách

Více informací

CIMG1988.JPG