Prosinec

P1100546.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Předvánoční radovánky ve školce.

Vánoční besídky, společné aktivity rodičů a dětí i Ježíškova nadílka. Vše jsme si krásně společně užili. Děkujeme za hezké chvíle s Vašimi dětmi i s Vámi. Přejeme Vám klidně prožité vánoční svátky, bohatého Ježíška, mnoho štěstí, zdraví a radosti. V novém roce mnoho úspěchů. 

Více informací

CIMG5777.JPG

CIMG5757.JPG

P1100509.JPG

P1100430.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Vánoční vystoupení v Domově seniorů Hvízdal.

Děti si připravily vánoční koncert pro babičky a dědečky.

Více informací

P1100389.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Cestování s Cassiopeiou

Čtvrtek a pátek patřil ve školce cestování po Indii a Vietnamu. Výukový program od Cassiopei nabídl dětem pohled do dalekých zemí a seznámil je s kulturou, zvyky a zajímavostmi.

Více informací

CIMG5722.JPG

P1100382.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - O lesíčkovi.

Díky zaměření školky na ekologickou výchovu k nám zdarma přijela pohádka O lesíčkovi. Ekologický pohádkový program pro děti o přírodních biotopech.

Více informací

P1100368.JPG

CIMG5713.JPG

P1100362.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo Dell art - Vánoční zvyky.

Jak krásný a plný zvyků je adventní čas, nám přijelo připomenout divadlo Dell art.

Více informací

P1100234.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Žluťásci zvou na Vánoční besídku.

Rádi bychom pozvali rodiče a sourozence žluťásků na netradiční vánoční vystoupení. Přijďte si s námi společně zazpívat písně nejen vánoční ve čtvrtek 19.12. od 15:00. Užijeme si společně vánoční atmosféru při hraní, ochutnávce cukroví, pití vánočního čaje a zdobení perníkových svicnů, které jsme s dětmi upekli. Kromě dobré nálady si s sebou přineste polevu a další ozdůbky na zdobení perníku, trochu cukroví a nějaký ten zvoneček, či rolničku. Těšíme se na Vás.

Více informací

CIMG5676.JPG

MŠ Dlouhá - Vánoční dílnička s rodiči u krtečků

Výroba zlatého prasátka a zdobení perníčků.

Více informací

P1100323.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Návštěva Městské policie.

Do naší školky opět zavítali na návštěvu strážníci z Městské policie České Budějovice. Díky spolupráci s touto organizací přivezli dětem dárky nejen pro potěšení, ale především pro jejich bezpečnost. Děti si osvěžily své znalosti v případě hrozícího nebezpečí na ulici. O tom, jak se mají správně chovat při přecházení komunikace, a proč je důležité nosit reflexní prvky na oblečení při sportu i při běžném pohybu venku. Zážitky z návštěvy, pak děti rozvinuly při odpolední hře na policisty, řidiče a chodce. Domů si děti odnesly malé reflexní dárky a ve školce nám zůstaly krásné vestičky pro vycházky a dopravní hry. Děkujeme tímto městským policistům.

Více informací

P1100239.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Hugo a Fugo

Veselý pořad o zimních radovánkách.

Více informací

CIMG5622.JPG

P1100301.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Mikulášská nadílka.

Návštěva Mikuláše, anděla a čerta vzbuzovala u dětí rozporuplné pocity. Těšily se na dárky od Mikuláše, na andělské pohlazení, ale zároveň se obávaly pekelného čertíka, který ví, o všech jejich prohřešcích. Čert si nikoho naštěstí neodnesl a děti přislíbily vylepšení svého chování. Pro každého z kouzelných bytostí měly připravenu písničku a tak si nakonec každý mohl odnést domů sladkou nadílku. 

Více informací