Říjen

P1100023.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Žluťásci v Malém divadle

Návštěva Malého divadla se podařila. Pohádka se líbila a děti si užily netradiční dopoledne.

Více informací

CIMG5405.JPG

MŠ Dlouhá - Bramborový týden u krtečků.

Pomocí prožitkového učení se děti seznámily s vlastnostmi a využitím brambor. Naučily se píseň Bramboračka, básně a říkanky. Cvičení s bramborem- uspořádali jsme závody s vozíky plných brambor, vykrajovátky jsme si udělali brambůrky, které nám upekla paní kuchařka a nakonec jsme si z brambor vyrobili ježečky.
Více informací

P1090886.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Mravenčí dřina, další z EVVO projektů u žluťásků.

Měsíc říjen patřil mravenčí dřině. Společně s našimi kamarády z kalendáře jsme se dozvěděli mnoho o životě v mraveništi i o chování mravenců. Vzali jsme si příklad z jejich pilnosti, trpělivosti, schopnosti pomáhat si a vycházet spolu v kolektivu. Pomocí naší zručnosti jsme si na mravence zahráli i vytvořili barvami krásné mraveniště. Pozorovací schopnosti se nám hodili při rozlišování popletených a správných mravenců. Za tuto naši pomoc nám mravenci prozradili další ingredienci do kouzelného lektvaru.

Více informací

pozvanka.jpg

MŠ Fr. Ondříčka - Recyklart a výstava v Metropolu.

Naše školka se opět zapojila do projektu ateliéru TVOR Recyklart, aneb jak se tváří odpad. Letos jste se s námi na výrobě strašidel z odpadového materiálu podíleli i vy, rodiče. Tímto Vás zveme na výstavu. Její zahájení a průběh naleznete na letáčku.

Více informací

P1100006.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Poděkování Elišce od žluťásků

Děkujeme za krásná vánoční vykrajovátka Elišce Blažkové a její mamince. Už se těšíme na společné pečení.

Více informací

CIMG5397.JPG

CIMG5391.JPG

MŠ Dlouhá - Krtečci v Malém divadle

Návštěva Krtečků v Malém divadle na pohádce O jednom malém ježkovi. 
Krásné slunné počasí nám dovolilo podívat se na Náměstí-poslechli jsme si písničku K Budějicům cesta, spočítali draky a sochy na Radnici a našli jsme bludný kámen. Užili jsme spousta legrace, ale už jsme se těšili na dobrý oběd.   
Více informací

P1090843.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo LUK

Opět krásná pohádka O Smolíčkovi. Děkujeme.

Více informací

P1090915.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Recyklart a rodiče u vrabečků.

Opět krásné a tvořivé odpoledne si užili také vrabečci se svými rodiči. Z odpadového materiálu vyráběli podzimní strašidla a užili si u toho mnoho zábavy.

Více informací

CIMG5357.JPG

MŠ Dlouhá - Výstava hub.

Krtečci se s paní učitelkou vypravili na Výstaviště, kde se v pavilonu R1 konala výstava hub. Hledali jsme houby jedlé, jedovaté i vzácné. Prohlédli jsme si obrázky hub na panelech a mohli jsme si také sáhnout na choroše. Na výstavě se nám moc líbilo.

Více informací

CIMG5344.JPG

CIMG5302.JPG

CIMG5315.JPG

CIMG5290.JPG

MŠ Dlouhá - Divadlo Zvoneček

Pohádka Za zvířátky do pohádky.

Více informací

P1090797.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Recyklart a rodiče u žluťásků.

Vydařené odpoledne tvoření dětí a rodičů u žluťásků. Vaše krásné výtvory si můžete nyní prohlédnout na fotografiích. Od 4.11. budou vystaveny v Metropulu, až do 21.11. Vernisáž k výstavě bude 4.11. od 17:00 a všichni jste srdečně zváni. Děkujeme za milé odpoledne. 

Více informací

DSC_0039.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Návštěva Městské policie

Strážníci Městské policie České Budějovice k nám přijeli na návštěvu s ukázkou výcviku policejních psů. Děti si mohly také prohlédnout policejní auto a dozvěděly se mnoho o povolání policisty.

Více informací

P1090732.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Žluťásci hrají divadlo

Nejstarší děti se nechaly inspirovat skvělými hereckými výkony a samy si pak vytvořily kulisy pro pohádky. Přestrojily se, určily si vypravěče, postavily kulisy i hlediště a představení začalo. Hrály pohádky O Budulínkovi, Perníkovou chaloupku, Loupežnickou pohádku i Šípkovou Růženku.

Více informací

P1090770.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Podzimní práce na zahrádce.

Žluťásci se pustili do podzimních zahradních prací. Ukázali jsme si, jak mráz poničil květiny, sebrali jsme z nich semínka a zbytek rostliny dali do kompostu pro žížaly a brouky. Zalévali jsme keře a hrabali listí. Práce nám šla hezky od ruky, a tak zbyl čas i na hraní a na odměnu.

Více informací

P1090719.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo Viďadlo

Divadlo Viďadlo, nám přivezlo dvě krásné pohádky. O Budulínkovi a Perníkovou chaloupku. Výkony herců dokonce inspirovaly nejstarší děti pro vytvoření vlastního divadla.

Více informací

CIMG5272.JPG

MŠ Dlouhá - Hudební představení

Pan Hrdlička a čarodejnice Hermína.

Více informací

P1090708.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Žluťásci a jejich EVVO projekt V říši obrů

Zářijové téma bylo - Včelí království. Pomocí her, pracovních a výtvarných činností jsme se seznámili s bohatým světem včelích kamarádů. A dozvěděli jsme se první ingredienci k tajnému lektvaru.

Více informací

CIMG5259.JPG

MŠ Dlouhá - Divadlo KOS

Divadelní společnost KOS s pohádkou JAK SE JANEK NEUMĚL ROZHODNOUT.

Více informací

CIMG5221.JPG

MŠ Dlouhá - Záchranná stanice pro handicapované živočichy

Paní Zuzka ze záchranné stanice pro handicapované živočichy v Třeboni přivezla ke KRTEČKŮM ochočeného ježka PIŇĎU. Dozvěděli jsme se zajímavé věci a dokonce jsme si mohli ježečka i pohladit.

Více informací