Leden

P1100685.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - EVVO projekt u žluťásků na téma Vosí žihadla.

Lednovou aktivitou z našimi zmenšenými kamarády bylo seznámení se životem vos. Jak to s nimi chodí v zimě? Co asi teď dělají a proč se jich máme tolik obávat? To bylo jen několik prvních otázek, na které jsme hledali odpovědi. Zásadní otázkou bylo, zda jsou nám vosí stvoření vlastně také něčím užitečná. A přišli jsme na to, že ano. Naučili jsme se od nich, jak z rozdrceného dřeva vytvořit papír. My jsme si vyzkoušeli výrobu recyklovaného papíru a opravdu to byla dřina. Ani ve vosím hnízdě, že nežije lehce a bez práce. Dozvěděli jsme se od vos další ingredienci, která je sladká přesně podle vosího gusta.

Více informací

P1100727.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Hrátky na sněhu.

Užíváme si sněhovou nadílku na bobech i s hrablem.

Více informací

P1100712.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Divadlo KOS

Pohádka o nerozhodném Jankovi.

Více informací

P1100656.JPG

CIMG5830.JPG

P1100683.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - TVOR u žluťásků

"Malá" výtvarná díla si děti vytvořily z odpadových materiálů za pomoci lektorek z ateliéru TVOR.

Více informací

P1100646.JPG

CIMG5824.JPG

CIMG5821.JPG

P1100601.JPG

P1100578.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - EVVO projekt u žluťásků na téma Noční dobrodruzi.

Další list v kalendáři byl věnován nočnímu dobrodružství. Venku je brzy tma a ráno vstáváme také za tmi, proto jsme si s dětmi zahráli na můry a světlušky. Vyzkoušeli jsme si novou techniku frotáže o reliéf skla. Vyhledávání tvarů ve změti čar, manipulaci s nůžkami. Dozvěděli jsme se něco nového o nočních živočiších i o tom, jak je jejich život nebezpečný a napínavý. Vyzkoušeli jsme si používat jiné smysly než zrak a zjistili, že to není žádná legrace. Za odměnu nám můry prozradily další ingredienci.

Více informací

CIMG5793.JPG

P1100561.JPG

MŠ Fr. Ondříčka - Děti pomáhají s obnovou smyslového chodníčku.

Děti se zapojily do rekonstrukce smyslového chodníčku. Za finance z dotačního programu MM ČB jsme nechali prodloužit smyslový chodníček o čtyři nové plochy. Jednu z nich naplníme šiškami, kterých je na zahradě dostatek. Děti tak sbíraly popadané šišky a nosily je do jednoho z "oken". Na jaře budeme pokračovat a těšíme se i na zapojení Vás, rodičů. Budeme potřebovat mech, proutí a další přírodniny, které nabudí naše smyslová zakončení na chodidlech.

Více informací