MŠ FR. Ondříčka - Den Země 25.4.2019

Letošní oslavě ke Dni země mimořádně přálo počasí a tak jsme si užili krásné společné odpoledne v mateřinkové zahradě :)

Pro letošní návštěvníky byl připraven opět bohatý program.

Nejdříve vystoupily nejmladší děti ze třídy Vrabečků se svým tanečkem s deštníky, následovalo vystoupení Žabáků s modrými stuhami, kroužku angličtiny s ukázkou lekcí a představení zakončily nejstaší děti ze třídy Žluťásků, taktéž s děstníky. Po vystoupení, děti už čekala odměna v podobě hudební produkce pí. Zemanové s různými soutěžemi a tancováním.

Celá naše zahrada se letos převlékla do tématu "Déšt je náš kamarád", kterým jsme se pokusili návštěvníkům přiblížit problematiku s nedostatkem vody a důležitost využívání vody dešťové i domácnostech. Na výstavách po celé zahradě jste tak mohli spatřit model koupelny a kuchyně, vodní vílu, studánku, vodní živočichy, ukázku koloběhu vody v přírodě, vodní pexeso aj.

Mezi jednotlivými instalacemi potom zpestřoval program Nadační fond pro vydru, který nás letos navštívil právě se dvěma malými vydrami, ekocentrum Cassiopea s aktivitami po děti, Bublináři s pokusy s vodou, Ateliér TVOR s vyráběním z odpadového materiálu a také včelař, který dětem popovídal o včelách.

Na závěr jsme si upekli pár buřtíků a poseděli společně u ohně.

Moc děkujeme všem zůčastněným za spolupráci i návštěvu a už teď se těšíme na příští rok:)